Vyšetrenia, krytia…


Šteniatka mať nebudeme

Dnes sme vyšetrením našej nádhernej Meggy Zlatá fantázia na sone (ultrazvuku) zistili, že šteniatka mať nebudeme. Pre pracovnú zaneprázdnenosť (dovolenka) sme ju nemohli ísť kryť v správnom termíne počas pracovných dní a cez víkend už bolo neskoro aj keď nakrytie prebehlo v poriadku. Krytie skvelým psíkom Be Happy z Barbořinského vršku budeme opakovať približne o pol roka, teda prichádza do úvahy mesiac október, resp. november. Tešíme sa na stretnutie aj s jeho úžasne pohodovou a ochotnou majiteľkou.


Všetky šteniatka majú už svojich majiteľov.

Všetky šteniatka majú už svojich majiteľov. Ďalšie krytie plánujeme v januári 2015, a to šteniatka po Meggy Zlatá fantázia a Bandit z Ďáblovy studánky:


Krytie

Dnes sme nakryli sučku Meggy Zlatá fantázia psíkom Noel Zlatá fantázia a tak po roku a pol budú v našej chovateľskej stanici opäť šteniatka.


Ester Zlatá fantázia

Sučku Ester Zlatá fantázia, ktorú sme plánovali ešte posledný raz pred jej veteránskym vekom nakryť, počúvnuc dobrým radám skúsenej chovateľky, kryť nebudeme. Sučka dvakrát po sebe, aj po nakrytí, šteniatka nemala a pravdepodobne by sa tento scénar iba zopakoval. Rozhodli sme sa vrátiť z kratšej cesty a zbytočne nezaťažovať našu chovateľskú stanicu zbytočnými výdavkami. Môžeme sa teraz len tešiť na šteniatka po našej v túto chvíľu jedinej chovnej sučke – nádhernej Meggy Zlatá fantázia.


Krytie Ester

V mesiaci november 2013 plánujeme sučku Ester Zlatá fantázia – CEA/PRA/KAT neg, plnochrupá, nakryť psíkom Briliant Královský dar – geneticky čistý na CEA – normal, MDR1 +/+, plnochrupý.

 


Steniatka

25.05.2013 sme sučku Ester Zlatá fantázia nakryli psíkom Connie Anděl snú. Šteniatka by sa mali narodiť 27.07.2013.

Šteniatka z tohto spojenia sa nenarodili.

Rodičia šteniatok:


Krytie

06.04.2012 sme sučku Meggy Zlatá fantázia nakryli nórskym dominantne zlatým psíkom Microgarden´s Look This Way, ktorý sa dočasne nachádza v českej CHS z Ďáblovy studánky v Humpolci u pani chovateľky Mlady Svobodovej ( z-dablovy.sweb.cz/z-dablovy.htm ). Šteniatka z tohto spojenia by sa mali narodiť okolo 08.06.2012.


Ester Zlatá fantázia

30.03.2012 sme sučku Ester Zlatá fantázia, ktorá je plnochrupá, má výšku 35 cm, vyšetrené oči v Univerzite veterinárneho lekárstva v Košiciach u pani Doc. MVDr. Alexandry Trbolovej, PhDr. s výsledkom – CEA/PRA/KAT – negatívne a má získané výstavné ocenenia: víťazka špeciálnej aj klubovej výstavy, 2x CAC, BOS, nakryli na Morave vo Vyškove u pani chovateľky Lelkovej psíkom Fain Friend Chancy Remus, ktorý je plnochrupý, má výšku 37,5 cm, vyštrené oči s výsledkom: CEA/PRA/kat. neg. a má získané výstavné ocenenia: výborný, CAJC, 2x res.CAC, 2x CAC + canisterapeutické skúšky. Šteniatka by sa mali narodiť okolo 01.06.2012.