Šteniatka


Psík Titán Black Zlatá fantázia

Dňa 24. 05. 2017 sa nám narodilo šteniatko – psík Titán Black Zlatá fantázia. Rodičmi sú o: Bandit z Ďáblovy studánky – Lundecock´s Watermark x Kimona z Ďáblovy studánky (CEA DNA carrier), m: Kiss me again KO-TO-RA – FLOWER POWER Fervidus x Rossy Gold Fatranský sen (CEA DNA clear).

Šteniatko po narodení

Šteniatko vo veku 3 dni

Rodokmneň


Narodilo sa šteniatko

Dnes sme zažili veľké prekvapenie. Narodilo sa jedno šteniatko, a to trikolórový psík. Kiss nás poriadne oklamala – taká okrúhľučká a dobre vykŕmená ešte „tlačila“ a tak sme ešte dlho čakali narodenie druhého šteniatka, ale márne…Mysleli sme, že splní náš sen o zlatej sučke a je nám ľúto, že sa tak nestalo. Kiss mala rodiť najskôr v sobotu a keďže na ultrazvuku sme sa dozvedeli, že šteniatka sú najviac dve, čakali sme rodenie až o týždeň. Ako prvorodička sa zachovala statočne a keď ju trošku usmerníme, získa skúsenosti do budúcna.


Nové šteniatko

Je tomu už tri roky, keď sa v našej chovateľskej stanici narodili posledné šteniatka. S našou Meggy, s cieľom nechať si šteniatko pre našu chovateľskú stanicu, sme boli v Zlíne pri psíkovi Old Surehand Chancy Remus, dvakrát v Kroměříži pri psíkovi Be Happy z Barbořinského vršku a tiež sme boli v poľskom Pekielniku pri psíkovi Hadd Znad Antalovskiego potoka a z týchto štyroch ciest (aj z dôvodu nesprávneho výberu termínu na krytie sučky) sme šteniatka mali raz, aj to 2 mŕtvonarodené…

Priebežne sme oslovovali rôzne chovateľské stanice (hlavne v Čechách) s negatívnym výsledkom. Nakoniec sa nám pošťastila sučka znovu u pani Lucyny Zboralskej v chovateľskej stanici KO-TO-RA s krásnym menom Mama Mia KO-TO-RA. Veľmi pekne za ňu ďakujeme! Mama Mia KO-TO-RA má zdravotné vyšetrenia: MDR1 DNA – clear a CEA DNA – carrier.

 

s Yorikou ze Shetlandú – nar. 22. 06. 2001


KISS ME AGAIN Ko-To-Ra

Mali sme dohodnuté šteniatko – sučku v českej chovateľskej stanici už od jej narodenia a chýbalo len tak málo, aby sme sa mohli tešiť z drobčeka – chýbalo zrealizovať jej prevzatie. Chovateľka najskôr zmenila dohodu a dva týždne pred odberom šteniatka požiadala o zaslanie zálohy, keď už bol dohodnutý termín odberu šteniatka (nebola jej poslaná…). Hovorí sa, že „čert nikdy nespí“ a tiež, že „smola nechodí po horách, ale po ľuďoch“ a je veľmi dramatické riešiť stratu peňaženky aj s dokladmi a zároveň zabezpečovať opravu starého auta pred blížiacou sa technickou kontrolou, keď ešte naviac známy opravár zmení dohodnutý termín opravy. To všetko pred odberom šteniatka. Riešenie týchto p roblémov chovateľka nedokázala pochopiť a ochota cestovať vlakom v snahe dodržať dohodnutý termín odberu šteniatka pre chovateľku nebola dostatočná. O šteniatko sme prišli a podľa chovateľky nie sme – „zcela ideálními páníčky“ – a bude čakať – „na tu správnou rodinu, která si jí zaslouží!“ – ……(????)

Na jednej strane smútok a na druhej radosť! Rana v srdci z nespravodlivého prístupu českej chovateľky bola zhojená 3-mesačným šteniatkom z poľskej chovateľskej stanice KO-TO-RA – prekrásnou KISS ME AGAIN Ko-To-Ra (CEA DNA clear), ktorá je teraz, spolu s Flér Gold Modrý dukát, našou nádejou v chove. Hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré a v tomto prípade sa to potvrdilo. Vitaj u nás, krásavica! Vitaj, naša milá malá KISS!!!! Ďakujeme, pani Lucyna Zboralska za krásne šteniatko!


Flér Gold Modrý dukát

Z nádherného českého mesta Třeboň sme si dnes priviezli šteniatko Flér Gold Modrý dukát:


Všetky šteniatka majú už svojich majiteľov.

Všetky šteniatka majú už svojich majiteľov. Ďalšie krytie plánujeme v januári 2015, a to šteniatka po Meggy Zlatá fantázia a Bandit z Ďáblovy studánky:


Šteniatka rastú

Šteniatka rastú a krásnejú.


Narodili sa nám šteniatka

Narodili sa nám šteniatka: štyri sučky – dve zlaté a dve trikolórové a dvaja psíkovia – jeden zlatý a jeden trikolórový.


Cayenne Snežný tygr

V našej chovateľskej stanici pribudlo začiatkom septembra nové nádejné šteniatko – psík Cayenne Snežný tygr, ktorého rodičmi sú Kraecmers Xtravagant Xena a Devil Chancy Remus.

Cayenne Snežný tygr:

Rodičia:


Šteniatka „R“

23.01.2013 sa narodili Meggynke a Jewelovi šteniatka – dve sučky – jedna zlatá a jedna trikolórová a traja psíkovia zlatej farby. Šteniatka dostali mená: Riana a Ráchel, Rubín, Rebel a Ramzes.

Všetky šteniatka sú už v nových domovoch.

Veľmi nás teší, že nádherná Ráchel Zlatá fantázia (Lexi) sa už oboznamuje s prekážkami na agility:

Psík Rebel Zlatá fantázia (Charlie) tiež rastie do krásy:

Máme nové fotky aj zo života psíka Ramzes Zlatá fantázia (Monty), ktorému je v spoločnosti ných psíkov veselo:

 

Rodičia šteniatok spolu: